Genel Müdürümüzün Mesajı

gayedoganoglu

 

EVRENSEL DÜŞÜNÜP YEREL HAREKET ETMEK

Toplumları birbirine yaklaştıran sinema- müzik- tiyatro-resim gibi önemli kültürel faktörler insanlık barışı için hizmeti ön planda tutan kişilerin temel görevidir.  Kuruluşumuz ; bu amaçla üretilen eserleri değerlendirmek ve kitlelerin beğenisine sunmak için çalışmaktadır. Temel içeriği Türk Sineması ve diğer yerel güzel sanatlar olan Festivallerimizi uluslararası boyuta taşımak ve halkımızın dünya insanının kültürüyle bütünleşmesi hedeflenmektedir.   Festivaller değişik kültürleri, sanatları, tarihleri ve insanları bir araya getiren, karşılıklı kültür alış-verişinin yoğun olduğu önemli etkinliklerdir.  Antalya; tarihi ve kültür zenginliği ile doğal güzellikleriyle doğal plato konumundadır. Gerçekleştirilen çalışmalar genç nesillerin sürdüreceği ve yönlendireceği bir gelecek olacaktır.

Gaye Doğanoğlu
Anset Genel Müdürü

***

THINKING UNIVERSAL, MOVING LOCAL

Important cultural factors such as cinema-music, theatre-painting, which bring societies closer, are the fundamental duties of those who put service in the forefront for the peace of humanity. Our organization works in an attempt to evaluate works produced for this purpose and to present to the likes of the masses. Our aim is to bring our festivals, whose main content is Turkish Cinema and other local fine arts, to an international level and to integrate our people with the culture of the people worldwide. Festivals are important activities that bring different cultures, arts, histories and people together. Antalya; is a natural plateau with its historical and cultural richness and natural beauties. The works carried out will be a future which young generations will continue and lead.

Gaye Doğanoğlu
General Manager of Anset

*

GAYE DOĞANOĞLU ÖZGEÇMİŞİ

İlk,Orta,Lise öğrenimini T.E.D. Ankara Kolejinde tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini İtalya Perugia Üniversitesinde yaptı.

1979 yılında Kulak Burun Boğaz Doktoru olan eşi Arif Doğanoğlu ile evlenerek eşinin görevi nedeniyle Antalya’ya yerleşerek turizm sektöründe üst düzey yönetici olarak görev yaptı. Bilim,sanat,kültür ve iş dünyasından konukların katıldığı sayısız kongre ve toplantılar düzenlemiştir.

1990 yılında İtalyan Hükümeti tarafından İtalyan ve Türk kültürüne yaptığı başarılı katkılardan dolayı ilk kez bir Türk kadını olarak Adelaide Ristori nişanı ile ödüllendirildi.

1991 – 1998 yılları arasında Türk ve İtalyan Cumhurbaşkanlarının onayı ile Antalya İtalya Fahri Baş Konsolosu olarak atandı.

1997 – 1999 yılları arasında Antalya Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezinin ve Altın Portakal Kültür ve Sanat Vakfının Genel Müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

1994 – 2014 yılları arasında Antalya Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi ve en son 2014 yerel seçimlerinde 4.kez seçilerek Antalya Konyaaltı Belediye Meclis üyesidir.

1994 yılında itibaren T.C İçişleri Bakanlığı tarafından 820 milyon nufüslu ve 200 bin Belediyenin üye olduğu Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresine
Türkiye’yi temsil etmek üzere atanmıştır. 24 kişilik Milli Heyetin Başkanlığını yapmıştır.

2010 – 2014 yılları arasında 3 kez seçilerek Kongre Başkan Yardımcısı olarak 47 üye ülkenin su, enerji, atıkların geri dönüşümü ve iklim değişikliği, turizm ve kültürler arası
işbirliği, kadına şiddet, insan ticareti ve siyaset dünyasında kadının yeri gibi ortak sorunlarının tartışıldığı toplantılara başkanlık etmektedir . Yerel Yönetimler özerlik
Şartının raportörü olup ve Azerbaycan, Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ, Gürcistan gibi ülkelerin yerel demokrasileri üzerine rapor hazırlamıştır.

Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Antalya Kadın Girişimciler Kurulu üyesi, ve Antalya Yetim ve Korumaya Muhtaç Çocuklar Vakfının Yönetim Kurulu üyesidir.

2010 ve 2011 yıllarında bazı sivil toplum kuruluşları ve bir okul tarafından Yılın Başarılı Kadını seçilmiştir.

Halen Antalya Büyükşehir Belediyesinin iştirakçi şirketlerinden ANSET Ltd. Şti.nin Genel Müdürüdür.

İngilizce ve İtalyanca dillerini çok iyi konuşmaktadır.

Evli ve 2 çocuk sahibidir.

*

Mrs. GAYE DOGANOGLU

Education

1978 – 1979 Postgraduate studies, University of Perugia, Italy
1974 – 1978 Faculty of Literature & Italian Language at University of Ankara
1962 – 1973 T.E.D. Ankara College

Status
Born in Ankara / Turkey
Married to Arif Doganoglu M.D. (ENT) at Antalya Ataturk Hospital
2 Children

Awards / Achievements

2010 ‘’Woman of the Year in Antalya’’ Reward
1991 – 1998 Honorary Consul of Italy in Antalya
1991 Reward of Adelaide Ristori, Ministry of Fine Arts, Rome, Italy
Several rewards from national NGO’s

Political Activities

2014 Councillor, Municipality of Konyaaltı / Antalya
2010 – 2014 Vice President of the Congress of Local & Regional Authorities
of the Council of Europe
2006 – 2010 President of the Committee on Sustainable Development
2004 – 2014 Councillor, Municipalty of Muratpasa/Antalya
1994 – 1999 Deputy Mayor, Antalya
Vice President of the Congress of Local & Regional Authorities
Rapporteur on the European Charter on Local Self-Government

Social and Professional Activities

2016 General Manager of ANSET Ltd.Şti.
2009 – 2014 Member of the International Affairs Committee of the
Union of Municipalities of Turkey
2000 – 2014 Faculty Member at the University of Mediterranean
President and Member of Board of the several NGO’s
1997 – 1999 General Manager of the Antalya Congress & Exhibition Center
General Manager of the Golden Orange Culture &Art Foundation

Foreign Languages
English & Italian – proficient