Tarihçe

For English

ANSET Özel Sağlık ve Eğitim Kültür İnşaat Ticaret Ltd. Şti., Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hedeflerine paralel olarak, ulusal ve uluslararası düzeyde, ürettiği ve hayata geçirdiği projeler ile şehrin gelişmesi ve marka değerinin yükselmesi, turizmin kent ekonomisine daha fazla katkı sağlaması, eğitim, sağlık ve kültürel alanlarda kentimizin ve belediyemizin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Deneyim ve edindiğimiz piyasalardaki güven görüntüsü ile ulusal ve uluslararası alanda sanatsal etkinliklerde yer almayı başlıca faaliyetleri olarak belirlemiştir.

Avrupa’nın en eski üç büyük festivalinden ve ülkemizin en köklü sanat etkinliklerinden biri olan ve 1964’ten beri devam eden Uluslararası Antalya Film Festivali, dünya sinemasının önemli yönetmenlerini, filmlerini, dünyaca tanınmış oyuncularını, özel etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Antalya halkı ile buluşturmaktadır. Festival, Antalya´yı ve Türkiye sinemasını kucaklarken, dünya sinema platformunda iddialı bir film festivali olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Türkiye’nin en uzun soluklu sinema etkinliği olmanın yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde de öncü rolü üstlenen Uluslararası Antalya Film Festivali’nin geleneksel korteji, sinemamızın ünlü isimlerinin halkı selamlamasıyla birçok sosyal sorumluluk projesini de gittiği yerlere taşımıştır. “Halkı Selamlama ve Farkındalık Yaratma” başlığı altında gerçekleşen kortejde, Özel Eğitim Okulu öğrencileri el emekleriyle yaptıkları hediyeleri ve çiçekleri sanatçılara sunmuşlardır. Uluslararası Antalya Film Festivali, ANSET tarafından düzenlenmektedir.

Antalya Uluslararası Piyano Festivali, 2000 yılından bu yana Antalya’nın uluslararası “Sanat Şehri” kimliğine katkıda bulunan en önemli müzik festivalidir. Her yıl yerli ve yabancı dünyaca ünlü sanatçıları Antalyalı sanatseverlerle buluşturan festival, klasik müzikten, caz müziğe ve özel şovlarla zengin bir program sunmaktadır. Bunun yanında düzenlenen, master classlar ile müzik eğitimi alan gençleri okullarında dinleyerek eğitimlerine önemli katkılar sağlanmakta, çeşitli atölye çalışmaları, söyleşi ve etkinliklerle festivali Antalya’nın her ilçesine götürerek halkın festivale katılımı sağlanmaktadır. Bu görüşle yoluna devam eden Antalya Uluslararası Piyano Festivali, ANSET tarafından organize edilmektedir.

1991 yılında ANPET Ltd. Şti. adı altında, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin %84 hisse katılımıyla, ağırlıklı olarak petrol ve petrol ürünleri ticareti ile istasyonlarını işletmek ve kiralamak üzere kurulmuş; işletme ve kiralama faaliyetleri de 2006 yılına kadar devam etmiştir. Bu sektörden 2006 yılında tamamen ayrılmasından sonra, şirket olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin değişik birimlerinin, hizmet alımı ihalesi, araç kiralama ihalesi, çeşitli kültürel etkinlikler ihaleleri üstlenilmiştir.

Eğitim, Kültür ve Sanatsal etkinliklerin organizasyonlarına odaklanan şirketimizde bu doğrultuda isim revizyonu gereği doğmuş ve Yönetim Kurulu kararı ile 2011 yılında şirket ismi ANSET Özel Sağlık ve Eğitim Kültür İnşaat Ticaret Ltd. Şti. olarak değiştirilmiştir.

2006 yılından itibaren Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın hizmet alımı ihalesi sonucu, ASMEK kurslarına ve değişik birimlere eğitici ve personel ile araç desteği sağlanmıştır. 2016 yılı itibariyle, kurslar ve kurs merkezlerindeki muhtelif atölyelerde üretilen ürünlerin satışları, eğitim sürecinde kursiyerlerin sürekli talepleri için gerekli mal ve hizmet alımları ve ana tedarik hizmeti ANSET tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

 

AKM ve CAM PİRAMİT

Akm içinde bulunan Aspendos Salonu 797, Perge 307 kişi kapasitesiyle her türlü tiyatro, çok sesli müzik, bale, çocuk oyunu, konser, sinema ve konferans aktivitelerinin yapılmasına olanak sunmaktadır. Aspendos salonu, her yönüyle tam bir akustik salon olup mikrofonsuz gösteri yapabilmekte, orkestra çukuru sayesinde her türlü çok sesli müzikaller icra edilebilmektedir. Ayrıca; sergi vb. etkinlikler için fuaye ve iki adet sanatçı kulisi bulunmaktadır.

Cam Piramit; 2000 m²’lik Toros Salonu fuar, sergi, konser, festival, konferans, söyleşi gibi yüksek kapasiteli etkinliklere, 440 kişilik Meltem Salonu ve 340 kişilik Düden Salonu ile daha küçük çapta toplantı ve konferanslara hizmet vermeye uygundur. Ayrıca etkinlikler için binada kulis imkanı da sağlanmaktadır.

Kral Yolu; Sergi, fuar, panayır, festival alanı anılan olarak kullanılabilecek 5.000 m² alana yayılan açık sergi alanında her biri 265 m² üzere beş adet yarı açık sergi alanı bulunmaktadır.

Tüm ünitelerinin işletmesi şirketimiz tarafından yürütülmektedir.

 

 

SORUMLULUK PROJELERİ

Sosyal sorumluluk bilincinden uzaklaşmayan ANSET, Antalya Uluslararası Piyano Festivali kapsamında, Özel Büyükşehir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ve Akdeniz Üniversitesi Kemoterapi Ünitesi’nde alanlarında uzman isimlerin katıldığı atölye ve dinletiler düzenlenmiştir.

Uluslararası Antalya Film Festivali ise; ‘Farkındalığı’ yaygınlaştırabilmek amacıyla İstanbul ve Akdeniz üniversiteleri Radyo-TV–Sinema bölümlerinden öğrenciler, hocalarının rehberliğinde Merkez için bir kısa film çekmiştir. Merkezde eğitim alan öğrencilerin gözünden çekilen “UZUN İNCE BİR YOLDAYIM” adlı kısa filmin galası festivalin ulusal ve uluslararası yarışma filmlerinin gösterildiği AKM-Aspendos Salonu’nda yapılmıştır.

Suriyeli mültecilerle ilgili İstanbul Üniversitesi, Festival Akademi ve Uluslararası Antalya Film Festivali desteği ile çekilen “Sığınmak” belgeseli ise Festival kapsamında gösterilmiştir.

UZUN İNCE BİR YOLDAYIM Sığınmak


Sinema İlçelerde, Sanat Antalya’da – Sinema Tır’ı

Ülkemizin en eski kültür etkinliklerinden biri olan Antalya Uluslararası Film Festivali içerisinde yer alan “Sinema TIRI” projesi; teknolojiyi kullanma, sosyal medya çıktıları, sanatı halkla buluşturma, halkla etkileşim niteliği, sosyo-kültürel amaçları, çocuklara verilen değer, sinemaya olan farkındalığı artırmak görüşüyle yola çıkmıştır.

ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu’nun “Sinema TIR’ımız 1000 kilometreden fazla yol kat edecek. ‘Gitmediğimiz köy, gitmediğimiz ilçe bizim değildir’ anlayışıyla ilçelerimizde yaşayan insanlar da festival heyecanını bizlerle yaşasınlar istedik” sözleriyle ilk adımı atılmıştır.

AÜ İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlık ve gösterimler süresince belgeseli de çekilen Sinema Tır’ı, festival kapsamında her gün bir ilçeyi ziyaret ederek 19 ilçede, çocuk filmlerinin de içinde yer aldığı filmler ile halkla buluşmaktadır.