ANSET Özel Sağlık ve Eğitim Kültür İnşaat Ticaret Ltd. Şti., Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hedeflerine paralel olarak, ulusal ve uluslararası düzeyde, ürettiği ve hayata geçirdiği projeler ile şehrin gelişmesi ve marka değerinin yükselmesi, turizmin kent ekonomisine daha fazla katkı sağlaması, eğitim, sağlık ve kültürel alanlarda kentimizin ve belediyemizin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Deneyim ve edindiğimiz piyasalardaki güven görüntüsü ile ulusal ve uluslararası alanda sanatsal etkinliklerde yer almayı başlıca faaliyetleri olarak belirlemiştir.

1991 yılında ANPET Ltd. Şti. adı altında, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin %84 hisse katılımıyla, ağırlıklı olarak petrol ve petrol ürünleri ticareti ile istasyonlarını işletmek ve kiralamak üzere kurulmuş; işletme ve kiralama faaliyetleri de 2006 yılına kadar devam etmiştir. Bu sektörden 2006 yılında tamamen ayrılmasından sonra, şirket olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin değişik birimlerinin, hizmet alımı ihalesi, araç kiralama ihalesi, çeşitli kültürel etkinlikler ihaleleri üstlenilmiştir.

Eğitim, Kültür ve Sanatsal etkinliklerin organizasyonlarına odaklanan şirketimizde bu doğrultuda isim revizyonu gereği doğmuş ve Yönetim Kurulu kararı ile 2011 yılında şirket ismi ANSET Özel Sağlık ve Eğitim Kültür İnşaat Ticaret Ltd. Şti. olarak değiştirilmiştir.